Horsham sport fixtures update: February 28-March 6
Football
RYMAN LEAGUE
Division 1 South
Saturday March 2
Chipstead v Burgess Hill Town
Corinthian-Casuals v Horsham
Crawley Down Gatwick v Merstham
Eastbourne Town v Faversham Town
Hythe Town v Walton Casuals
Ramsgate v Dulwich Hamlet
Sittingbourne v Three Bridges
Tooting & Mitcham v Herne Bay
Walton & Hersham v Maidstone Utd
Whitstable Town v Leatherhead
Worthing v Folkestone Invicta
Tuesday March 5
Horsham v Faversham Town
Maidstone Utd v Folkestone Invicta
Merstham v Dulwich Hamlet
Ramsgate v Leatherhead
Walton & Hersham v Walton Casuals
Wednesday March 6
Burgess Hill Town v Hythe Town
Herne Bay v Three Bridges
SUSSEX COUNTY LEAGUE
Division 1
Saturday March 2
AFC Uckfield v East Preston
Dorking Wanderers v Peacehaven & Telscombe
East Grinstead Town v Pagham
Hailsham Town v Worthing Utd
Horsham YMCA v Lingfield
Lancing v Crowborough Athletic
Rye Utd v Hassocks
Selsey v Ringmer
Shoreham v Redhill
Sidley Utd v Chichester City
St Francis Rangers v Arundel
Tuesday March 5
AFC Uckfield v Redhill
Hailsham Town v Lancing
Hassocks v Horsham YMCA
Lingfield v East Grinstead Town
Pagham v Selsey
Ringmer v Dorking Wanderers
Sidley Ud v St Francis Rangers
Wednesday March 6
Peacehaven & Telscombe v Rye Utd
Division 2
Saturday March 2
Broadbridge Heath v Wick
Little Common v Loxwood
Littlehampton Town v Eastbourne Utd AFC
Midhurst & Easebourne v Saltdean Utd
Mile Oak v Storrington
Newhaven v Westfield
Oakwood v Bexhill Utd
Rustington v Southwick
Seaford Town v Steyning Town
Division 3
Saturday March 2
Clymping v Uckfield Town
TD Shipley v Ferring
Reserve Section
West Division
Saturday March 2
Loxwood v Storrington
Steyning Town v Broadbridge Heath
CUP FIXTURES
Vernon Wentworth Cup (Round 3)
Saturday March 2
Billingshurst v Worthing Leisure
Mid Sussex Junior Charity Cup
Saturday March 2
Burgess Hill Albion v Faygte Utd Reserves
Mid Sussex Senior Charity Cup
Saturday March 2
Lindfield FC v Cowfold
Trophyman Cup (Quarter Final)
Sunday March 3
Broadwater Celtic v Norfolk Utd
Division 3 Cup (Semi Final)
Sunday March 3
Marquis Rangers Reserves v Southwater
Division 3 Challenge Cup
Tuesday March 5
Haywards Heath Town v Sidlesham
Wednesday March 6
Uckfield Town v Hurstpierpoint
SCFA Senior Cup (Round 4)
Wednesday March 6
Eastbourne Town v East Preston
SCFA RUR Charity Cup
Wednesday March 6
Crowborough Athletic v Broadbridge Heath
WEST SUSSEX FOOTBALL LEAGUE
Saturday March 2
Premier Division
Barnham Reserves v Watersfield
Bosham v Hunston CC
Newtown Villa v Faygate Utd
Upper Beeding v Holbrook
West Chiltington v Lavant
Division 1
East Dean v Barns Green
Pulborough v Henfield
Selsey A v Wittering Utd
Yapton v Southwater
Division 2 North
Billingshurst Reserves v Upper Beeding Reserves
Capel v Horsham Trinity
Newdigate v Holbrook Reserves
Ockley v Upper Beeding Reserves
Rudgwick v Alfold
Division 2 South
Athletico Arundel v Predators
Boxgrove v Tangmere
Fernhurst Sports v Hunston CC Reserves
Rogate 08 v Graffham
Division 3 North
Alfold Reserves v Cowfold III
Forest FC v Slinfold
Henfield Reserves v Ewhurst
Southwater Reserves v Horsham Crusaders
Wisborough Green v TD Shipley Reserves
Division 3 South
Harting v Rustington Park Seniors
Lavant Reserves v Stedham Utd
Nyetimber Pirates v Yapton Reserves
The Vardar Vip FC v Whyke Utd
Division 4 North
Capel Reserves v Horsham Bap & Am
Henfield III v Border Wanderers
Holbrook III v Horsham Olympic
Horsham Trinity Reserves v Pulborough Reserves
Rowfant Village v Billingshurst III
Division 4 South
Ambassadors v Coal Exchange
Bracklesham v Predators Res
Felpham Colts v Regis Veterans
Lancing Utd Reserves v Hammer Utd
Whyke Utd Reserves v The Sportsman
Division 5 North
Barns Green Reserves v Ockley Reserves
Faygate Utd III v Holbrook IV
Horsham Bap & Am Res v Horsham Trinity III
Horsham Crusaders Res v Horsham Olympic Res
Horsham Sparrows Mens FC v Ewhurst Reserves
Division 5 Central
Amberley v Wisborough Green Reserves
Fittleworth Reserves v Partridge Green Reserves
Plaistow v Slinfold Reserves
Southwater III v Petworth Reserves
Watersfield Reserves v Billingshurst Athletic
Division 5 South
Tangmere Reserves v Fernhurst Sports Reserves
Chapel v Wheatsheaf Bognor Regis
Hammer Utd Reserves v The Crown FC
Milland v Fernhurst
Tangmere Reserves v Felpham Colts Reserves
Worthing and Horsham district sunday football league
Sunday March 3
Division 1
Ajax LA v Battle FC
Angmering Sunday v BC Rovers
Battle FC v Ajax LA
Fresh FC v Goring Rangers
Goring Rangers v Frech FC
Henfield v Hillbarn Athletic
Hillbarn Athletic v Henfield
Worthing Park Value v Marquis Rangers
Division 2
Hillbarn Athletic Reserves v FC Boca Seniors
LC United v Lancing Town
Worthing Minors v Angmering Sunday Reserves
Division 3
FC Gyro v Goring FC
Goring FC v FC Gyro
Grattons v PHS United
Northmore v Arun View
Division 4
Amberley Knights v Forest Recommission
GSK Sports v Boston Rangers
Horsham 1881 v Kaiser Jugs
Shelley Arms v Worthing Park Vale Reserves
Tarring Wanderers v Upper Beeding
The Sabbath v Worthing Rebels
Worthing Park Vale Reserves v Shelley Arms
Division 5
AFC Warwick v Rudgwick
BC Rovers Reserves v Smugglers
Goring FC Reserves v Worthing Minors Reserves
PSV Elgin v Dolphin
Southwater Reserves v Durrington FC
The Village v Worthing Rebels Reserves
Worthing Minors Reserves v Goring FC Reserves
Rugby
London South East 3
Saturday March 2
Ashford v Gillingham Anchorians
Maidstone v Horsham
Park House v Sheppey
Pulborough v Bromley
Tunbridge Wells v Vigo
Uckfield v Folkestone
Sussex 1
Saturday March 2
Burgess Hill v Rye
Chichester III v Lewes II
Haywards Heath II v Eastbourne
Hove III v Newick
Midhurst v Holbrook
Seaford v Brighton II
Sussex 2 West
Saturday March 2
Pulborough II v Horsham II
St Francis v Sussex Police
Worthing Senior v Bognor II
Barns Green v Chichester IV
Sussex 3 West
Saturday March 2
Horsham III v Pulborough III
Holbrook II v St Francis II
Bognor III v Worthing Senior II
Hockey
Enhland Hockey League
Women’s Conference East
Saturday March 2
Oxford Hawks v St Albans
Harleston Magpies v Chelmsford
Old Loughtonians v Sevenoaks
Horsham v Wimbledon
Ipswich v Bromley & Beckenham
Kent/Sussex Regional 1
Saturday March 2
BBHC v Kings & Alleyns
Brighton & Hove II v Holcombe II
Folkestone v Tunbridge Wells
Herne Bay v Old Bordenians
Marden Russets v Worthing
Old Williamsonians v Horsham